Szkolenia i konferencje

Konferencje i szkolenia, artykuły, informacje branżowe, nowości, oferty

Powietrzne pompy ciepła – co należy o nich wiedzieć?

Jak wiadomo, pompy ciepła dzielą się na kilka różnych rodzajów. A należą do nich powietrzne pompy ciepła, gruntowe, jak i również wodne. Wszystkie z nich mają swoje wady i zalety, niemniej jednak w większości przypadków ich skuteczność jest bardzo wysoka. W tym przypadku mowa o powietrznych pompach ciepła, których największym plusem jest łatwa konserwacja.

Powietrzne pompy ciepła osiągają największą skuteczność wtedy, gdy budynek jest dobrze zaizolowany, jak i również uszczelniony. Inwestycja w nie jest bardzo wartościowa, gdyż przyniesie ona naprawdę wiele korzyści. Pompa ciepła potrafi świetnie współpracować z wieloma instalacjami, co jest jej ogromną zaletą.

System działania powietrznych pomp ciepła nie jest niczym skomplikowanym, a wręcz przeciwnie. Jeśli, jednak chodzi o ich montaż to musi być on wykonany przez specjalistów. Zadanie to nie należy do najtrudniejszych, jednak mimo to musi być wykonane bardzo solidnie. Nie każdy posiada odpowiednią wiedzę, dlatego też w tym przypadku warto skorzystać z pomocy fachowców, którzy zapewnią największą skuteczność.

Dla kogo przeznaczona jest powietrzna pompa ciepła?

Powietrzna pompa ciepła jest przeznaczona przede wszystkim dla inwestorów, którzy posiadają odpowiednią powierzchnię na jej instalację. Oczywiście montuje się ją na zewnątrz, dlatego też w tym przypadku potrzeba naprawdę sporo wolnego miejsca. Kolejną kwestią jest to, czy budynek został odpowiednio zaizolowany. Powietrzna pompa ciepła jest bardzo skuteczna, jednakże we właściwie ocieplonym domu, może sprawdzić się zdecydowanie lepiej.

Powietrzna pompa ciepła potrafi świetnie współgrać z ogrzewaniem podłogowym, osiągając przy tym bardzo wysoką efektywność grzewczą. Inwestycja w to urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, które w kwestii ogrzewania nie lubią eksperymentować. Stawiając na nie, można cieszyć się niezawodnością, ogromną sprawnością i rewelacyjną żywotnością. Takie urządzenie, może służyć, nawet przez kilkadziesiąt lat, co jest jego ogromną możliwością. Zestawienie czasów pracy bez awarii ( na odstawie zgłoszeń awaryjnych przez klientów ) prowadzone jest na https://remont.biz.pl/pompa-ciepla/.

Jak działa powietrzna pompa ciepła? Czy jest skuteczna?

Jak już wcześniej wspomniano, skuteczność powietrznej pompy ciepła kształtuje naprawdę bardzo wysoki poziom. Jeśli, jednak chodzi o jej działanie to nie jest ono bardzo skomplikowane. Urządzenie wykorzystuje tylko i wyłącznie energię cieplną, pobraną z powietrza. Nie produkuje przy tym żadnych zanieczyszczeń, czy też szkodliwych dla środowiska substancji.

Ogrzewanie domu powietrzną pompą ciepła jest bardzo energooszczędne. Zakup tego urządzenia wymaga sporego nakładu finansowego, niemniej jednak i tak bardzo się opłaca. Ceny mogą wahać się między kilka, a nawet kilkanaście tysięcy za samo urządzenie. Koszt montażu może być bardzo zróżnicowany, ponieważ zależy od stawek danych fachowców. Nie da się go określić, gdyż wszystkie firmy dysponują nieco innym cennikiem. Powietrzna pompa to inwestycja w najbliższą przyszłość, która pozwoli odciążyć domowy budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *