RadissonDawna stolica Polski oraz jedno z najchętniej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata – oto współczesny Kraków. Niewiele jest miejsc na naszym kontynencie, w których obok siebie ujrzeć można tak wiele cennych zabytków. To również jeden z największych ośrodków konferencyjnych w tej części Europy.

Rynek Główny i znajdujące się w jego pobliżu perełki dawnej architektury, Zamek Wawelski oraz Barbakan czy Brama Floriańska – oto podstawowe atrakcje, którymi kusi Kraków. Jest to zarazem miasto licznych galerii sztuki i ważnych placówek muzealnych. Komnaty Królewskie czy Galeria Malarstwa Polskiego w Sukiennicach to tylko najważniejsze przykłady takich instytucji. A czeka na turystów nie tylko Stare Miasto, ale i dzielnica zwana Kazimierzem, która sama w sobie może zachwycić. To wszystko przyciąga do Krakowa także turystów biznesowych.

Atrakcje turystyczne to jedno, ale rozbudowana baza obiektów konferencyjnych to drugie. Dzięki temu w Krakowie można zorganizować każdego rodzaju wydarzenie – od dużych kongresów, po kameralne szkolenia czy konferencje. Bardzo popularne są zwłaszcza hotele konferencyjne, które reprezentują wysoki poziom. Część z nich urządzono w starych kamienicach znajdujących się na terenie Starego Miasta. Są i nowoczesne hotele w Krakowie, które powstają w ostatnich latach nad brzegami Wisły, w pobliżu Zamku Królewskiego na Wawelu. Klienci biznesowi cenią sobie fakt, że w jednym miejscu mają zarówno noclegi, jak i sale konferencyjne. Jako przykład dobrego hotelu na konferencje można podać Radisson Blu Hotel – to luksusowy, pięciogwiazdkowy obiekt przy ulicy Straszewskiego 17.

Kraków jako jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów biznesowych miast w Polsce dostosował się do rosnących wymagań i potrzeb swych gości. W efekcie hotele konferencyjne w Krakowie prezentują się godnie, a pobyt w nich doceniają nie tylko goście z innych rejonów Polski, ale także przybysze z innych krajów.

budowlane300

Powiązane wpisy: