Coraz więcej osób decyduje się na zmianę zawodu. Czasami jest to jedyne wyjście na zdobycie pracy, zwłaszcza w obliczu kryzysu i rosnącego bezrobocia.

Kryzys omija jednak niektóre branże – dobry informatyk czy programista nie pozostanie długo bez pracy, podobnie jak przedstawiciel handlowy. W serwisach ogłoszeniowych można znaleźć wiele ofert dla przedstawicieli handlowych, telemarketerów czy sprzedawców. Wiele osób decyduje się więc na udział w specjalistycznych kursach, które umożliwiają zatrudnienie w nowej, bardziej perspektywicznej branży.

Na szkoleniach handlowych takich jak „Techniki Sprzedaży i Obsługa Klienta”, „Skuteczna rozmowa telefoniczna”, „Profesjonalny sprzedawca”, „Techniki negocjacji” czy „Zarządzanie kluczowymi klientami” można spotkać wiele osób z wykształceniem humanistycznym. Ich predyspozycje w nawiązywaniu kontaktów mogą przynieść dobre rezultaty w branży handlowej, np. podczas negocjacji z klientem czy budowania wizerunku firmy/konkretnego produktu. Profesjonalny kurs dla handlowca może zwiększyć nasze możliwości na rynku pracy, warto więc rozważyć takie rozwiązanie, zwłaszcza że kryzys wciąż straszy…

Powiązane wpisy: