Szkolenia i konferencje

Konferencje i szkolenia, artykuły, informacje branżowe, nowości, oferty

Kursy językowe powracają w łaskę od września

Pierwszy wrzesień to nie tylko dzień, w którym dzieci i młodzież wracają do szkoły, to także czas, w którym dorośli podejmują na nowo temat szkoleń językowych. Chcemy pokonać barykadę nieznajomości języka angielskiego, ale często nie wiemy, jak się do tego zabrać.

Dobra znajomość języka angielskiego to plus tysiąc do pensji – tak zwykło się mówić na rozmowach rekrutacyjnych do dużych międzynarodowych firm. Taka stawka mobilizuje, aby jednak zmusić się do intensywnej nauki, czy to na kursach czy też samodzielnie w domu. Nie zawsze jednak wychodzi nam coś pozytywnego z udziału w kursie, a jest ich tyle na rynku, że trudno nie odnieść wrażenia, że większość organizowana jest tylko po to, aby przećwiczyć trochę słownictwa, trochę popisać i więcej nic nie zrobić. Dlatego, jeśli po miesiącu udziału w kursie mamy wrażenie, że tracimy czas, że nie robimy żadnych postępów, że nauczyciel nie jest w stanie dostosować poziomu do wszystkich kursantów – uciekajmy. Bez wahania zmieńmy szkołę językową nawet kilka razy, jeśli tak właśnie czujemy. W ostateczności zdecydujmy się na indywidualny tok nauczania.

Najlepiej sprawdzić umiejętność posługiwania się językiem obcym w działaniu, dlatego rozmawiajmy na komunikatorach nawet z obcymi osobami o zupełnie potocznych sprawach, starajmy się też dużo czytać w języku angielskim. Koniecznie poszerzajmy słownictwo o dział w którym mamy zamiar pracować – branża budowlana, finansowa, gastronomiczna. Warto uczyć się słówek przydatnych w każdej dziedzinie biznesu, czyli wszystko o rachunkach, fakturach czy przelewach. Postarajmy się nauczyć dyktowania numerów przez telefon, adresów poczty internetowej czy stron www. Przećwiczmy takie scenki z kimś z rodziny lub podczas kursu, a na wypadek jakiejś niewiadomej przygotujmy się na uniwersalną odpowiedź w stylu „ nie wiem na chwilę obecną, ale sprawdzę i oddzwonię”. Na początek to wystarczy. Resztę poszerzymy w między czasie.

Kursy językowe przykłady na http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_jezykowe/ są niezwykle potrzebne, ale tylko te dobre, dzięki którym naprawdę zdobędziemy kompetencje językowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *