Szkolenia dla menadżerów – Kadra zarządzająca, zarówno średniego, jak i wyższego stopnia, może korzystać z szerokiego wachlarza szkoleń, wspomagających rozwiązywanie różnych sytuacji w teamie, delegowanie zadań, komunikację z pracownikami czy zarządzanie w ogólnym pojęciu.

Szkolenia tego typu są bardzo ważne dla osób, które albo chcą właśnie awansować z niższych szczebli i tego typu kursy pomogły by im odnaleźć się na nowym stanowisku, jak i dla młodych menadżerów, którzy szukają rozwiązań, a poradniki czy książki przynoszą zbyt mało praktycznych rozwiązań.

To jednak nie oznacza, że kierownicy, dyrektorzy czy menadżerowie, którzy piastują swoje stanowiska przez długi czas, nie powinni z takich szkoleń korzystać. Wszyscy bowiem wiedzą, że największym wrogiem skutecznego i profesjonalnego pracownika jest rutyna i brak otwarcia się na nowe wyzwania i doświadczenia.

Dlatego tego typu szkolenia z pewnością są dla każdego, kto zajmuje wysokie stanowiska, bez względu na rodzaj branży, wiek, lata doświadczeń, czy wielkość zarządzanego zespołu. Szkolenia jednak, by były efektywne, a także by przyniosły zamierzony skutek muszą spełniać kilka warunków.

Pierwszym jest odpowiedni trener. To musi być osoba, która ma nie tylko wiedzę i teorię, ale także doświadczenie. Po co owe doświadczenie? Każdy bowiem przychodzi z jakimś problemem i sytuacjami, których sam nie jest w stanie przeskoczyć. Często w takich przypadkach, teoria to za mało, by osiągnąć konsensus. Ponadto ważne jest, by znaleźć się w odpowiednim gronie. Kursy dla kierowników, nie będą odpowiednie dla menadżera, czy dyrektora. Docelowo, bowiem każdy ma inny przydział zadań, inne polecenia i inną odpowiedzialność. Często firmy szkoleniowe, by unikać takich sytuacji dzielą szkolenia, jasno określając dla kogo są one dedykowane.

Ważny jest też czas szkolenia, dopasowany do programu. Dużo punktów i krótki czas, może oznaczać, że trener nie znajdzie ani okazji, ani sposobu omówić poszczególne dylematy i problemy, a poszczególne informacje przekaże szybko i powierzchownie. Wybierając wiec trenera, jak i samą firmę należy więc zwrócić uwagę na bardzo wiele czynników, a przede wszystkim warto poprosić o szczegółowy program, czy nawet pokazy video z poprzednich szkoleń, by mieć obraz czy przebieg kursu, jak i trener spełniają nasze oczekiwania. Szkolenia dla menadżerów są pełnopłatne, jak i dotowane przez Unię Europejską, dlatego można samemu zadecydować z jakiej opcji pod względem odpłatności, chcemy korzystać.

Powiązane wpisy: