Tak wiele osób zwyczajnie nie lubi matematyki, ani nic co jest z nią związane, dlatego pierwszym wyborem po szkole średniej są zazwyczaj różnego typu studia humanistyczne. Pierwszy i najpoważniejszy błąd młodych ludzi.

Do przedmiotów ścisłych warto się przekonać i zainwestować w naukę więcej czasu, bo po skończeniu nawet dwuletniej szkoły ekonomicznej czy handlowej będziemy mieli znacznie większe szanse na pracę niż po studiach z politologii czy pedagogiki.

Po studiach humanistycznych niestety sami skazujemy się na bezrobocie i biedę, dlatego tym bardziej powinniśmy pomyśleć o kursach finansowych w celu pozyskania chociaż jednego dobrego zawodu.

Młodzi ludzie unikają sytuacji trudnych, dlatego nie można się dziwić, że tak małe grono absolwentów szkół średnich wybiera studia inżynierskie. Rolą rodziców jest to, aby młodych zachęcać do nauki przedmiotów ścisłych, tak by młodzi ludzie nie musieli na własnej skórze przekonywać się o tym, jaki jest los absolwenta studiów humanistycznych.

Zmiany powoli zachodzą i to właśnie dlatego tak wiele osób już teraz decyduje się na kurs kasy fiskalnej – gdyż ten dość trywialny kurs realnie otwiera możliwości znalezienia pracy.

Pedagodzy, politolodzy czy socjolodzy szybko przekonali się, że kursy finansowe są nie tylko dla finansistów, a dla każdego chętnego. Nie trzeba mieć wielkiej wiedzy ekonomicznej, aby pokusić się o udział w szkoleniach dla sprzedawców czy handlowców, a dokładność i skrupulatność z pewnością przydadzą się w przypadku kursów dla przyszłych księgowych.

Dosłownie każdy może odnaleźć się w roli sprzedawcy, każdy może sprzedawać.

Nie ma co czekać na znalezienie wymarzonej pracy, a lepiej zabrać się za szukanie takich rozwiązań, które pozwolą nam realnie wystartować na rynku pracy. Z doświadczeniem i pewnością siebie w przyszłości będziemy mieli większą szansę na spełnienie swoich zawodowych aspiracji.

M-S-M

 

Grafika: www.sxc.hu

Powiązane wpisy: