Szkolenia i konferencje

Konferencje i szkolenia, artykuły, informacje branżowe, nowości, oferty

Jak wybrać salę na spotkanie biznesowe

erfolgreiche mitarbeiterschulungSpotkania są nieodłącznym elementem towarzyszącym działalności biznesowej – od zwykłych rozmów przy kieliszku wina, po konferencje, prezentacje, negocjacje czy szkolenia. Wiele z nich odbywa się w wynajętych salach, z dala od siedziby firmy.

W zależności od rodzaju spotkania, możemy potrzebować różnej sali. Pierwszym krokiem osoby odpowiedzialnej za organizację powinno być więc określenie jego formy, budżetu, terminu, czasu trwania i przede wszystkim liczby uczestników. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, jak wybrać odpowiednie miejsce.

-Spotkanie z partnerem handlowym, negocjacje, prezentacje
Do przeprowadzenia negocjacji handlowych, prezentacji czy spotkania z kontrahentami najlepszym rozwiązaniem jest wynajem kameralnej sali typu businnes room. Jako przykład można podać salę Gdańsk w warszawskim
Centrum Konferencyjnym Mercedes Benz, która pomieści 10 osób i jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, między innymi rzutnik z ekranem, projektor video komputerowy czy flip-chart. W takich pomieszczeniach można też przeprowadzić rozmowę o pracę.

-Konferencja
W przypadku konferencji, pojemność sali powinna być adekwatna do liczby uczestników. W ofercie obiektów konferencyjnych i hoteli można znaleźć salę nawet na 600 uczestników. Podstawą jest nie tylko dobre wyposażenie i wygodne miejsca siedzące, ale też właściwe oświetlenie i przede wszystkim akustyka. Konferencje na 600 osób można zorganizować na przykład w
Pałacu Kultury i Nauki. W przypadku mniejszych spotkań konferencyjnych, czyli 100 czy 200 osób oferta jest bardzo bogata i praktycznie w każdym mieście znajdziemy ciekawe miejsce – wystarczy odwiedzić serwis www.e-konferencje.pl, w którym znajdują się prezentacje ponad 1900 obiektów, takich jak hotele, centra konferencyjno-wystawiennicze czy obiekty sportowe.

-Wyjazd integracyjny plus szkolenie/konferencja
Pracodawcy, którzy planują wyjazd integracyjny dla pracowników, powinni pomyśleć nie tylko o odpowiedniej sali, ale też o zapewnieniu im atrakcji po spotkaniu. Podczas szukania dobrej oferty wynajmu warto więc zwrócić uwagę na to, co oferuje hotel/ośrodek konferencyjny. Możliwości są bardzo urozmaicone, między innymi centrum SPA, kręgielnia, klub nocny, miejsce na ognisko, rejs, quady, paintball itp. Dużym zainteresowaniem cieszą się obiekty zlokalizowane w kurortach turystycznych nad morzem, w górach, czy na Mazurach.

Profesjonalne obiekty konferencyjne znajdą Państwo w takich serwisach jak www.konferencyjne.pl czy www.e-konferencje.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *