InDesign to program, który nie jest obcy osobom zajmującym się grafiką. Oprogramowanie firmy Adobe stosowane jest składu publikacji, ale może być też stosowane przy innych mniejszych pracach. Program InDesign posiada wiele zawaawansowanych funkcji, które w znaczący sposób ułatwiają prace nie tylko grafikom komputerowym, ale też redaktorom i pracownikom drukarni. Program jest niezwykle intuicyjny, a jego użytkowanie nie sprawia większych kłopotów.

Warto jednak dobrze poznać jego funkcje, np. na kursie http://imperiumszkoleniowe.pl/szkolenie/adobe-indesign-poziom-podstawowy/. Dzięki temu korzystanie z niego stanie się jeszcze łatwiejsze, a jakie są największe zalety programu?

Doskonale przygotowuje materiały do druku!

Wiele zadań graficznych można wykonać za pomocą różnych, często darmowych programów. Jednak przygotowanie materiałów do druku jest znacznie bardziej skomplikowane. W tym przypadku potrzebna jest pomoc bardziej zaawansowanego programu. Różni specjaliści z branży uważają, że Adobe InDesign jest w tej kwestii niezastąpiony! Właśnie ta kwestia stanowi jego największą zaletę. Różne funkcje programu sprawiają, że dany projekt na papierze będzie się prezentował zupełnie tak samo jak na ekranie komputera. Dzięki temu możemy uniknąć licznych błędów, które mogłyby popsuć nawet najpiękniejsze projekty. Jednak najpierw musimy doskonale opanować program Adobe InDesign, aby dokładnie zadbać o wszystkie parametry.

 

Poradzi sobie z różnymi formatami!

Adobe InDesign jest najpopularniejszym programem, który umożliwia przygotowanie materiałów do druku. Co sprawia, że mimo wysokiej ceny, wielu specjalistów nie wyobraża sobie pracy bez jego pomocy? Przede wszystkim program doskonale radzi sobie z różnymi formatami. Szczególnie popularne jest przygotowanie do druku książek oraz czasopism. Jednak to nie koniec jego zastosowań! Praktyczne narzędzia sprawiają, że tworzenie prawidłowych i atrakcyjnych wizualnie projektów staje się banalnie łatwe. Twórcy Adobe pamiętają też, że o postępie technologicznym, który sprawia, że coraz więcej materiałów nie drukujemy, tylko oglądamy na ekranach różnych urządzeń. Dlatego InDesign umożliwia nam także przygotowanie projektów do wyświetlania na naszych smartfonach, tabletach czy monitorach. Dzięki temu rozszerzają się nasze możliwości.

 

Program praktycznie dla każdego!

Warto też pamiętać, że Adobe InDesign to program, z którego obsługą poradzi sobie praktycznie każdy. Wystarczy tylko odrobina chęci do tego, aby opanować jego użytkowanie. Warto też pamiętać, że Adobe InDesign przydaje się nie tylko w codziennej pracy grafika, ale też innych osób mających do czynienia z materiałami reklamowymi, książkami czy czasopismami. Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że w wielu redakcjach nie przygotowuje się tekstów w Wordzie. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się Adobe InDesign, który pozwala zobaczyć, jak tekst będzie się prezentował na łamach czasopisma. Dlatego jeżeli planujemy karierę w branży reklamowej czy redakcyjnej, warto się jak najszybciej z nim oswoić.

Powiązane wpisy: