Word jest częścią pakietu biurowego Microsoft Office – to jeden z najpopularniejszych programów tekstowych, obecny w wielu firmach oraz domach. Mnóstwo zaawansowanych funkcji i przyjazny interfejs wpływają na niepodważalną pozycję aplikacji produkowanej przez amerykańską firmę.

Word to program do edycji tekstu, z którym niemal każdy miał kiedyś do czynienia – choćby przy okazji pisania prac domowych, prac zaliczeniowych, listów czy CV. Obok tworzenia tekstu, program umożliwia między innymi wstawianie obrazów, grafik, wykresów czy hiperłączy (linków). Jeśli nauczymy się obsługi Worda, żaden inny program tekstowy nie będzie stanowił dla nas problemu. Kursy Word to dobra okazja, by poznać wszystkie jego funkcje i zastosowania, zwłaszcza że taka wiedza z pewnością przyda się w przyszłości.

Kursy Word skierowane są zarówno dla osób początkujących, które dopiero poznają obsługę komputera, jak i tych zaawansowanych. Ci pierwsi dowiedzą się między innymi, jak tworzyć tekst, otwierać i zapisywać pliki, wybierać i formatować czcionki, ustalać ich wielkość czy dodawać obrazy. Osoby, którzy wykorzystują program firmy Microsoft w codziennej pracy, poznają bardziej zaawansowane funkcje jak na przykład stosowanie szablonów i motywów, wykorzystywanie makr czy praca z dużymi dokumentami.

Powiązane wpisy: